Młode Talenty Muzyczne

27.04.2018

Laureaci XVII Konkursu „Młode Talenty Muzyczne”

 1. Bodziak Franciszek
 2. Bomze Zuzanna
 3. Borycka Julia i Ada Szczęsna
 4. Chmielewska Maria
 5. CK DRUMS
 6. Czapla Natalia
 7. Edyta Band
 8. Figlarz Gabriela
 9. Gąsiorkiewicz Anna
 10. Gąsiorkiewicza Julia
 11. Górska Julia
 12. Harpo
 13. Kazanecki Filip
 14. Karnkowska Józefina
 15. Kukulski Stanisław
 16. Kwartecik – Żur Katarzyna, Lena Bojar, Martyna Wójcik, Amelia  Zbucka
 17. Maciak Witold
 18. Odolak Izabela
 19. Skalski Adam
 20. SP 3 Ząbki – zespół wokalny
 21. Stepień Martyna
 22. Rudnik Igor
 23. Serek Kinga
 24. Tomaszewski Mateusz
 25. Trio gitarowe
 26. U.S.G.
 27. Warszawskie Nutki
 28. Wydźwięk
 29. Zakrzewski Mateusz
 30. Zubek Urszula

Osoby, których nazwisko (nazwa zespołu) zapisane są w kolorze czerwonym proszone są o występ podczas rozdania nagród. Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursu odbędzie się zgodnie z podanym w regulaminie terminem tj. 29 maja (wtorek) o godz. 10.00 w Służewskim Domu Kultury. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a laureatom GRATULUJEMY:-)

Prosimy o sprawdzenie poprawności zapisanych nazwisk, imion, nazw zespołów, aby na dyplomie nie było pomyłki.

08.03.2018

Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu „Młode Talenty Muzyczne” 2018. Wszystkim zainteresowanym melomanom życzymy POWODZENIA.

REGULAMIN

KARTA UCZESTNICTWA

KARTA UCZESTNICTWA

plakat

Historia konkursu

 Konkurs  „Młode Talenty Muzyczne” o zasięgu ogólnopolskim jest organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej „175”  od  2001 r.  

Inicjatorem konkursu jest Maria Popławska-Staniszewska, obecnie dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej „175”. Konkurs w pierwotnej wersji skierowany był jedynie do szkół, w których działały szkolne zespoły instrumentalne lub instrumentalno-wokalne.  Celem konkursu było wyłonienie najlepszego i najbardziej „żywego” a więc instrumentalno-wokalnego zespołu szkolnego. Kilka lat temu  konkurs rozszerzył zakres kategorii na wokalną w oparciu  o podkład z nośnika elektronicznego.  Przesłuchania do pierwszych edycji odbyły się w siedzibie ogniska przy ul. Niegocińskiej 2.  Widząc ogromne zainteresowanie konkursem następne edycje odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Łazienkowskiej 7. W 2006 r. konkurs został zorganizowany w Młodzieżowym Domu Kultury przy  ul. Puławskiej 97. Kolejne eliminacje miały miejsce w Natolińskim Ośrodku Kultury przy ulicy Na Uboczu 3. Od 2015 przesłuchania do konkursu odbywają się w nowym, pięknym miejscu Mokotowa – Służewskim Domu Kultury. Tematyka konkursu na przestrzeni lat była różna: patriotyczna, ludowa, klasyczna. Od kilku lat organizatorzy konkursu nie określają zakresu tematycznego.

Od 2014 roku konkurs objęty jest patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty a od 2015 również Burmistrza dzielnicy Mokotów.

Od wielu lat honorowym członkiem jury jest Pani Monika Gromek, kompozytorka, muzyk, wieloletni metodyk, recenzentka i autorka podręczników i zeszytów szkolnych, członek Polskiego Stowarzyszenia Edukacji i Animacji Muzycznej.

Celem nadrzędnym konkursu nie jest wyłonienie najlepszych uczestników przeglądu chociaż taki cel jest ważny i jest realizowany. Naszym priorytetem jest profesjonalny komentarz, udzielenie fachowej porady jak i gdzie rozwijać muzyczne zdolności i umiejętności. Wskazać, co należy dopracować, aby  w przyszłości śpiewać, grać, muzykować jeszcze lepiej niż do tej pory.

Specjaliści w dziedzinie muzyki z przyjemnością odpowiadają na pytania nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzieży biorących udział  w konkursie.  Jury udziela delikatnych, życzliwych  i bardzo potrzebnych wskazówek , tym którzy wyrażą taką wolę i chęć.

Stałym elementem organizacyjnym konkursu jest wprowadzenie życzliwego, przyjaznego i ciepłego jak przystało na ognisko nastroju,  poprzez powitanie wszystkich uczestników skromnym poczęstunkiem.