Bohaterowie naszych bajek

Laureaci  XVIII konkursu “Bohaterowie naszych bajek”

Adamus Kacper

 Ambroziak Gabriela

Andrzejuk Maciej

Balcerowicz-Gadziecka Natalia

Błaszczyk Weronika

Bralewska Natalia

Desiatnikowa Małgorzata

Dudkiewicz Aleksandra

Grochocki Franciszek

Havtman Davyd

Janczura Anna

Kazanecka Kalina

Kosińska Aleksandra

Krogulska Lena

Kur Gabriela

Kwiatkowski Jan

Mencfeld Alicja

Obszyńska Wiktoria

Otto Natalia

Pastuła Laura

Pociejewska Maja

Rolnicka Matylda

Rupińska Dobromiła

Shevchuk Olena

Skorek Zofia

Sobiecka Maria

Stachera Ignacy

Szeliga Patrycja

Wypysiński Michał

Zawadzki Michał

Żerdzińska Joanna

Zienkiewicz Zofia

 

Krótka historia konkursu

 Konkurs  „Bohaterowie naszych bajek” jest organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej „175”  od  2001 r. Na początku obejmował zasięg ogólnopolski, później wojewódzki.

Inicjatorem konkursu był pan Antoni Żaliński ówczesny dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej „175”.  Konkurs w pierwotnej wersji skierowany był do szkół podstawowych, następnie na prośbę zainteresowanych rozszerzony  na gimnazja, licea a nawet utworzono kategorię dla dorosłych.  Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej inspirowanej wierszami, bajkami oraz legendami dawnymi i współczesnymi.  Celem konkursu jest zainteresowanie  uczniów klasyką literatury dla dzieci, przestrzegając jednocześnie przed kiczem literackim i filmowym.

Konkurs zwraca uwagę na walor i morał edukacyjny bajki, utrwala uniwersalne treści bajki, prezentuje umiejętności twórcze dzieci. Od 2013 r. został włączony w realizację Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Pokonkursowa wystawa prac laureatów konkursu odbywa się corocznie w miesiącu czerwcu podczas uroczystej gali wręczania nagród za prestiżowe konkursy organizowane przez ognisko.