AKTUALNOŚCI


24.05.2019

Dnia 18 czerwca 2019 r. o godz. 16.30 przy ul. Niegocińskiej 2 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.  Serdeczne zapraszamy uczniów i rodziców ze wszystkich szkół na terenie których prowadzone są zajęcia ogniska.  W programie: występy uczniów, nagrody dla uczniów wyróżnionych za wzorowe zachowanie i systematyczną frekwencję, podziękowania dla rodziców za współpracę. Zapraszamy.

21.03.2019
Samorząd uczniów ogniska serdecznie zaprasza na spotkanie promujące światową akcję „Zero Waste” które odbędzie się 27 marca 2019 r. (środa) w godz. 14.30-15.30, ul. Niegocińska 2, korytarz I piętro. Zapraszamy.

1.03.2019

Wszystkich zainteresowanych poezją lub teatrem zapraszamy na eliminacje środowiskowe konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Eliminacje (konkurs wewnętrzny) odbędą się 4.03.2019 r. (poniedziałek) o godz. 13:30 w SP 146 (sala 212).

Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka to niewątpliwie poszukiwanie 
i ujawnianie młodych talentów recytatorskich, pobudzenie aktywności artystycznej, popularyzacja literatury, kształtowanie nawyku czytania oraz ożywienie kontaktu z poezją polska i zagraniczną. Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku od 6-16 lat. Co roku w eliminacjach bierze udział kilka tysięcy dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego. Na przesłuchania finałowe przyjeżdża ok. 200 dzieci z Mazowsza – połowa spoza Warszawy.
Organizatorami eliminacji są szkoły podstawowe i ośrodki kultury. Finał odbywa się w Mazowieckim Instytucie Kultury przy ul. Elektoralnej 12.

25.02.2019
Samorząd wychowanków ogniska serdecznie zaprasza na „Wieczór  czytelniczy”, który odbędzie się 27.02.2019 w godz. 15.00-16.30 (środa) na korytarzu I pieto.  Zapraszamy:-)

14.02.2019

W dniu 19 lutego (wtorek) w godz. 16.00-18.00 odbędzie się  zwierzakowy bal karnawałowy dla wszystkich uczestników zajęć organizowanych przez ognisko. Bal odbędzie się pod hasłem „Każdy z nas się przymila do swojego pupila” Zapraszamy naszych uczniów i ich rodziny.

13.02.2019.

Prowadzimy nabór na nowe zajęcia:

Nauka gry na flecie poprzecznym (zajęcia indywidualne) (3 miejsca), zespół muzyki dawnej czyli instrumentów dętych drewnianych (10 miejsc), zespół instrumentów perkusyjnych (16 miejsc) i naukę gry na ukulele (10 miejsc)

Zapisy:

Zapisy poprzez e-maila ognisko175@gmail.com Na zajęcia z gry na flecie poprzecznym przewiduje się sprawdzian uzdolnień oraz wymagane jest posiadanie własnego instrumentu. Zgłoszenia prosimy kierować drogą e-mail: ognisko175@gmail.com w temacie wpisując nazwę wybranego zajęcia.

Dodatkowe informacje:

Nauka gry na flecie poprzecznym to okazja do zdobycia umiejętności gry na tym instrumencie na poziomie szkoły muzycznej. Zajęcia prowadzone są indywidualnie.
Udział w zajęciach muzyki dawnej pozwoli na zdobycie umiejętności gry na różnych instrumentach.
Nauka gry na instrumentach perkusyjnych jak wykazują badania mają terapeutyczny wpływ na rozwój dziecka. Pozytywnie oddziałują na samopoczucie, pomagają uwolnić negatywne emocje wyzwalają dużą ilość endorfin co w naturalny sposób relaksuje i polepsza ogólną sprawność umysłową i fizyczną. Zajęcia perkusyjne mają w efekcie końcowym doprowadzić do powstania zespołu gry na werblach.
Ukulele to instrument niezwykle uniwersalny. Można pozostać przy grze akordowej, grać i śpiewać ulubione piosenki. Można rozpocząć naukę gry solo, ucząc się technik podobnych do gry na gitarze klasycznej. Ukulele można wykorzystać w każdym gatunku muzycznym solo lub w zespole, w gronie amatorów lub na scenie, ćwicząc codziennie lub brzdąkając tylko od święta.

12.09.2018 r.

Szanowni Państwo,

na prośbę Centrum Komunikacji Społecznej, które  koordynuje realizację Programu „Młoda Warszawa Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”, w który zaangażowane są biura, dzielnice, miejskie instytucji oraz organizacje pozarządowe załączam informację:

W ramach „Warszawskiego Festiwalu Młodzieży” zaplanowanych zostało ponad 60 bezpłatnych wydarzeń takich jak warsztaty, spotkania, debaty, przeglądy, koncerty i inne. Festiwal odbędzie się w dniach 6-22 października 2018 r. i obejmie swoim zasięgiem całą Warszawę, realizowany jest dla młodzieży oraz z jej aktywnym udziałem.

Wydarzenie to ma zapewnić uczestnikom nie tylko możliwość zdobywania umiejętności i pogłębiania wiedzy, ale również stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń i umiejętności oraz spotkań z warszawskimi aktywistkami i aktywistami (również młodzieżowymi). Zaplanowanych zostało kilkadziesiąt wydarzeń, różnorodnych tematycznie, m.in.: warsztaty z druku 3D, majsterkowania i programowania, warsztaty dziennikarskie, fotograficzne; przeglądy filmowe, teatralne, muzyczne, turnieje sportowe. Na „Warszawskim Festiwalu Młodzieży” nie zabraknie również debat, aktywnych zajęć z zakresu edukacji samorządowej i doradztwa zawodowego, spotkań eksperckich i przeglądu młodzieżowych inicjatyw. W wydarzeniach mogą uczestniczyć zarówno grupy zorganizowane (w tym klasy szkolne) oraz osoby indywidualne.

Więcej informacji na temat festiwalu, znajdą Państwo na stronie: www.festiwal.wwarszawie.org.pl lub na Facebooku na profilu Młoda Warszawa oraz stronie wydarzenia Warszawski Festiwal Młodzieży