AKTUALNOŚCI

29.11.2018.

Uwaga: Rozpoczynamy nabór na nowe zajęcia:

1.     Naukę gry na flecie poprzecznym (zajęcia indywidualne) (3 miejsca)

2.     Zespół muzyki dawnej czyli instrumentów dętych drewnianych (10 miejsc)

3.     Zespół instrumentów perkusyjnych (zabawa z piosenką i rytmem) (16 miejsc)

 

Nauczyciel: zajęcia prowadzić będzie Pani, nauczyciel pracujący na co dzień w szkole muzycznej. Macie Państwo niepowtarzalną okazję kształcić swoje dziecko muzycznie w systemie pozaszkolnym co jest mniej stresujące dla dziecka (brak ocen, brak stresu przed egzaminami) a równie efektywne pod względem metodycznym, merytorycznym co w szkole muzycznej. Szkoda nie skorzystać z takiej okazji. Zapraszamy.

Dodatkowe informacje:

1.     Zapisy poprzez e-maila ognisko175@gmail.com 

2.     W temacie należy wpisać wybrane zajęcia: flet lub zespół instrumentów dętych lub zespół instrumentów    …perkusyjnych.

3.     Rekrutacja trwa do 15 grudnia 2018 r.

4.     Rozpoczęcie zajęć 2 stycznia 2019

5.     W pierwszej kolejności rozpatrywane będą zgłoszenia ze szkół na terenie których ognisko już prowadzi swoją działalność.

6.     W następnej kolejności z innych szkół z terenu Mokotowa a następnie m. st. Warszawy.

 

8.     Na zajęcia z gry na flecie przewiduje się sprawdzian uzdolnień,

9.     Na zajęcia z gry na flecie wymagane jest posiadanie własnego instrumentu.

10. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 22 8534724 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej ognisko175@gmail.com

11. Pierwszy miesiąc lekcje będą miały charakter pokazowy. Po tym terminie trzeba będzie dokonać rekrutacji w systemie rekrutacyjnym.

12.09.2018

Uwaga:

Prowadzimy nabór uczniów do grup (zespołów)  muzycznych: ukulele i perkusyjnego. Zgłoszenia prosimy kierować drogą e-mail: ognisko175@gmail.com w temacie wpisując zespół ukulele lub zespół perkusyjny. Zajęcia prowadzone będą na terenie szkoły z której będzie największe zainteresowanie. 

Ukulele to instrument niezwykle uniwersalny. Można pozostać przy grze akordowej, grać i śpiewać ulubione piosenki. Można rozpocząć naukę gry solo, ucząc się technik podobnych do gry na gitarze klasycznej.  Ukulele można wykorzystać w każdym gatunku muzycznym solo lub w zespole, w gronie amatorów lub na scenie, ćwicząc codziennie lub brzdąkając tylko od święta. Skąd pomysł na ukulele?  Z podpowiedzi uczniów. Zajęcia prowadzić będzie ten sam nauczyciel co naukę gry na gitarze.

Zajęcia w zespole perkusyjnym jak wykazują badania mają terapeutyczny wpływ na grającego. Pozytywnie oddziałowują na samopoczucie, pomagają uwolnić negatywne emocje wyzwalają dużą ilość endorfin co w naturalny sposób relaksuje i polepsza ogólną sprawność umysłową i fizyczną. Zajęcia perkusyjne mają w efekcie końcowym doprowadzić do powstania zespołu gry na werblach. Skąd pomysł? Zachwyt jurorów konkursu muzycznego „Młode Talenty Muzyczne” wspaniałym zespołem CK DRUMS z Piaseczna, który zajął I miejsce. 

6.09.2018

Zebranie rodziców, którzy zapisali swoje dziecko na zajęcia w ognisku na rok szkolny 2018/2019 odbędzie się 18.09.2018 r o godz. 17.00 przy ul. Niegocińskiej 2.

Porządek zebrania:

1. Powitanie uczestników

2. Wybór rodziców do Rady Rodziców Placówki

3. Organizacja pracy ogniska na terenie SP 271, SP 146, SP 46, SP 191

4. Omówienie Karty Uczestnika

5. RODO – oświadczenia, zgody, upoważnienia, klauzula informacyjna.

Bardzo prosimy o jak największą frekwencję.

6.09.2018 

Szanowni Państwo,

rok szkolny i zajęcia w ognisku rozpoczynają się troszkę  później niż w szkołach. Spowodowane jest to organizacją pracy (plany lekcji i przydział sal lekcyjnych) szkół na terenie, których prowadzone są zajęcia ogniska. Rekrutacja uczestników na wolne miejsca odbywa się przez system rekrutacyjny (informacje w zakładce REKRUTACJA). Na bieżąco będziemy Państwa informować o rozpoczętych zajęciach w zakładce PLANY ZAJĘĆ. Niektóre zajęcia rozpoczynają się już w następnym tygodniu a inne rozpoczną się po 15 września. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Wszystkim naszym uczniom i ich rodzicom życzymy najlepszego roku szkolnego.

12.09.2018 r.

Szanowni Państwo,

na prośbę Centrum Komunikacji Społecznej, które  koordynuje realizację Programu „Młoda Warszawa Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”, w który zaangażowane są biura, dzielnice, miejskie instytucji oraz organizacje pozarządowe załączam informację:

W ramach „Warszawskiego Festiwalu Młodzieży” zaplanowanych zostało ponad 60 bezpłatnych wydarzeń takich jak warsztaty, spotkania, debaty, przeglądy, koncerty i inne. Festiwal odbędzie się w dniach 6-22 października 2018 r. i obejmie swoim zasięgiem całą Warszawę, realizowany jest dla młodzieży oraz z jej aktywnym udziałem.

Wydarzenie to ma zapewnić uczestnikom nie tylko możliwość zdobywania umiejętności i pogłębiania wiedzy, ale również stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń i umiejętności oraz spotkań z warszawskimi aktywistkami i aktywistami (również młodzieżowymi). Zaplanowanych zostało kilkadziesiąt wydarzeń, różnorodnych tematycznie, m.in.: warsztaty z druku 3D, majsterkowania i programowania, warsztaty dziennikarskie, fotograficzne; przeglądy filmowe, teatralne, muzyczne, turnieje sportowe. Na „Warszawskim Festiwalu Młodzieży” nie zabraknie również debat, aktywnych zajęć z zakresu edukacji samorządowej i doradztwa zawodowego, spotkań eksperckich i przeglądu młodzieżowych inicjatyw. W wydarzeniach mogą uczestniczyć zarówno grupy zorganizowane (w tym klasy szkolne) oraz osoby indywidualne.

Więcej informacji na temat festiwalu, znajdą Państwo na stronie: www.festiwal.wwarszawie.org.pl lub na Facebooku na profilu Młoda Warszawa oraz stronie wydarzenia Warszawski Festiwal Młodzieży


festiwal